سلام، من دکتر بهرام بدوحی هستم

متخصص ارتوپدی
جراح استخوان و مفاصل
عضو انجمن ارتوپدی آمریکا


جراحی زانو

جراحی زانو، اصطلاحی است که برای درمان اختلالاتی به کار می رود که منجر به بروز درد و ناراحتی در زانو می شوند. بسیاری از افراد در طول زندگی خود با زانو درد روبرو شده اند. عوامل اصلی بروز این درد عبارتند از: آرتریت که یکی از شایع ترین علت بروز زانو درد است و آرتروز شایع ترین فرم آرتریت می باشد.استفاده بیش از حد از مفصل زانو. در چنین شرایطی، تاندون های اطراف زانو به دلیل استفاده بیش از حد از مفصل و وارد آمدن فشار به آن، ملتهب می شوند.

درمان شکستگی لگن

لگن عضو مهمی در بدن است که به شکل حلقوی بوده و در قسمت تحتانی بدن قرار دارد. این عضو به عنوان کانال ارتباطی بین اندام های پایین بدن با تنه بوده و از قسمت فوقانی به ستون فقرات و از قسمت تحتانی به استخوان های ران متصل می باشد. نقش لگن انتقال نیروهای وارد شده از تنه به اندام های قسمت تحتانی بدن می باشد. اعضای گوارشی و تولید مثل، عروق و بافت های عصبی مهم در قسمت تحتانی بدن از لگن عبور می کند.

درمان آرتروز

آرتروز یکی از بیماری هایی است که باعث تخریب زانو می شود. این بیماری شایع در افراد بالای چهل سال و در خانم ها بیشتر از آقایان بروز می یابد. برای درمان آرتروز اولین اقدام می تواند اصلاح سبک زندگی باشد که می توان به رعایت رژیم غذایی، کنترل وزن و جلوگیری از چاقی، انجام تمرینات ورزشی به صورت صحیح و… اشاره نمود.

با ما سلامتی خود را بدست بیاورید!

ارتوپدی Orthopedics شاخه ای از جراحی است که در حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. سیستم حرکتی شامل استخوان ها، مفاصل، عضلات و دیگر بافت هایی است که در اندام های حرکتی وجود دارند.